До Дня вигнання нацистських окупантів із України знайомимо вас із книгами, які допоможуть краще розібратись в цьому питанні.
Беркгоф, К. (Карел) Жнива розпачу : життя і смерть в Україні під нацистською владою / Карел Беркгоф ; [пер. з англ. Т. Цимбал ; Український науковий інститут Гарвардського університету ; Інститут Критики]. Київ : Критика, 2011. 455 с. : іл.
Монографію голандського історика Карела Беркгофа присвячено дослідженню повсякденного життя та стратегій виживання під нацистською окупацією в 1941–1944 роках населення «найбільшої колонії нацистської Німеччини» – Райхскомісаріяту Україна, який охоплював чималу частину українських теренів. Будучи прихильником антропологічного підходу, автор наголошує саме «людську» історію, а не політичну чи інституційну, і територіяльну, а не національну чи етнічну, і тому не обмежується самими лише українцями, а приділяє належну увагу всім мешканцям краю, зокрема описує геноцид євреїв і ромів, становище росіян і «фольксдойчів», українсько-польський конфлікт на Волині тощо. Окремо зіставлено побут на селі та в місті, досліджено долю військовополонених, совєтський і націоналістичний партизанські рухи, феномен колаборації, перебіг примусових депортацій, культурне та релігійне життя.
Вікопомний подвиг : Україна у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років : фотоальбом / упоряд. А.Арутюнян, Ю. Єльченко, Г. Максименко. К. : Фенікс, 2006. 216 с. : іл.
«День визволення України від нацистів у 247-й день нашої боротьби стає символом: результатом нашої боротьби неодмінно стає визволення нашої України. Захоплена територія стає вільною. Так завжди було в минулому, так точно буде у майбутньому. У майбутньому Херсона, Донбасу, Луганська, Криму. Бо завжди наша земля стає вільною. Спротив стає гордістю. Боротьба стає перемогою. А Україна стає єдиною!» - зазначив Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні.
Пам`ятайте завдяки кому в нас є спокійна ніч та ранок,Слава ЗСУ!💙💛
Немає коментарів:
Дописати коментар