"Чоловічий псевдонім - жіноча
незалежність"
                                     "Яке величне, прекрасне створіння ця                                         жінка..." Т. Г. Шевченко
  Ці рядки Тарас Григорович Шевченко присвятив Марії Олександрівні Вілінській - Марко Вовчок, ім'я якої носить наша бібліотека. 
  Складна і загадкова постать в історії культури, талановита письменниця, перекладачка, росіянка за походженням, для якої Україна стала другою Батьківщиною.
  Її перша книга українською мовою "Народні оповідання", до якої увійшли 11 творів про долю жінки, жінки-кріпачки. Марія Олександрівна їздила по селах, збирала матеріал про безправне життя жінок, слухаючи їх розповіді, знайомлячись з побутом, звичаями простого народу. 
  Але не тільки ніжністю та співчуттям наповнені її твори, крім гострої критики, вона показала наростання протесту серед простих людей проти гноблення та приниження. І хочеться ще раз згадати слова Т. Г. Шевченка:
            "Господь послав тебе нам,
             Кроткого пророка,
             І обличителя жестоких,
             Людей не ситих,
             Світе мій!
             Моя, ти зоренько святая, моя ти сило молодая!"
 У бібліотеці ім. Марко Вовчок відбувся літературний вечір, присвячений творчості М. О. Вілінської. Був запрошений 11 клас ЗОШ I-III cтупенів № 122 Голосіївського р-ну м. Києва. Ми намагалися привернути увагу дітей до особистості письменниці, до української книги, до бібліотеки.
  Для більшого ознайомлення з українськими традиціями, з українською народною піснею, яку так любила Марко Вовчок, працівники бібліотеки запросили клуб Голосіївське відлуння". У виконанні цього колективу пролунали українські народні пісні.

Немає коментарів:

Дописати коментар