Біль крізь роки

День пам'яті жертв голодоморів ‒ щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно цього дня громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.
Не стоїть осторонь цієї події і світова спільнота. Цьогоріч Світовий конґрес українців (СКУ) напередодні відзначення 87-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні закликав українців у світі взяти участь у листопадових заходах з цієї нагоди та підписати петицію про включення слова «Голодомор» у найбільші англомовні словники світу. Згодом у науковій літературі постав його функціональний синонім – геноцид.
Аби дати означення масовому голоду 1930-х років, очевидці й дослідники використовували різні назви. Роберт Конквест назвав свою книгу «Жнива скорботи», Семен Старів свої спогади – «Страта голодом». Широко вживалося поняття «штучний голод», а також «навмисно організований голод».У дослідженнях Джеймса Мейса та Роберта Конквеста автори доводять, що Голодомор відповідає загальноприйнятому визначенню геноциду.
 Після проголошення незалежності України термін Голодомор застосовували письменники, політологи, соціологи, історики. Відповідно до соціологічного опитування, проведеного 2015 року, 80 % громадян України вважають Голодомор геноцидом. 2003 року Український парламент назвав, а 2006 – офіційно визнав Голодомор геноцидом українського народу. Термін Голодомор зафіксований у Законі Верховної̈ Ради України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» від 28 листопада 2006 р., тому набув статусу юридично-правової категорії. 16 країн офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу. За даними науково-демографічної експертизи загальна кількість людських втрат від Голодомору становить 3 мільйони 941 тисяча осіб. Також за даними слідства визначено, що втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб.
У приміщенні бібліотеки імені Марка Вовчка до Дня вшанування пам'яті жертв голодоморів організована книжкова виставка- акцент "Біль крізь роки", на якій представлені документи та матеріали, що розкривають перебіг, причини та наслідки трагедії Голодомору для українського народу.
Читачі бібліотеки цікавлятсья книгами з цієї виставки. Все таки люди хочуть знати історію нашого народу і країни.
ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ!

Немає коментарів:

Дописати коментар