Джон Фаулз -видатний письменник свого часу


31 березня – 95 років від дня народження Джона Роберта Фаулза (1926 – 2005), англійського романіста, письменника-есеїста, одного з найвідоміших постмодерністів нашого часу.
Основні твори Фаулза
У 1963 році вийшов знаменитий роман Фаулза "Колекціонер".  Роман виявився досить успішним. Книга не лише миттєво стала бестселлером по обидва боки Атлантики, а й була з успіхом екранізованапо обидва боки Антлантики, а й була екранізована -фільм тричі отримав пресію "Оскар" У підсумку це дозволило Джон Фаулз присвятити себе повністю письменницького ремесла. У 1964 році в книжкових магазинах з'явилася збірка есе "Аристос", а ще через два роки був виданий роман "Волхв" (цікаво, що за фактом він був написаний раніше, ніж "Колекціонер").

                              Найяскравіші цитати із романів Джона Фаулза
  • Війна — це психоз, породжений чиїмось невмінням прозрівати взаємовідношення речей. Наші взаємостосунки з ближніми своїми. З економікою, історією. Та передусім — з нічим. Зі смертю.
                                                                                                          Роман “Маг"
  • У дев'ятнадцять людина не згодна просто робити вчинки. Їй важливо їх увесь час виправдовувати.
                                                                                                   Роман “Маг”

  • ...За цинізмом завжди приховується нездатність до зусиль — одним словом, імпотенція; бути вище боротьби може тільки той, хто боровся по-справжньому.
Роман “Маг”

  • Приймаючи себе такими, якими ми є, ми позбавляємо себе надії стати такими, якими повинні бути.
Роман “Маг”
  • Вони не розмовляли. Та в тому й не було потреби, тому що вони тримались за руки.
Роман “Коханка французького лейтенанта”
  • Якщо відчуваєш по-справжньому глибоке почуття, не соромся його виявляти.
Роман “Колекціонер”
  • Живи всерйоз. Не ходи на дурні фільми, навіть якщо тобі цього дуже хочеться, не читай плітки в газетах і журналах, не слухай нісенітниці, що звучить по радіо або по телевізору, не витрачай життя на розмови ні про що. Нехай життя твоє не буде марним.
Роман “Колекціонер”
Шановні користувачі! 
Бібліотека імені Марка Вовчка підготувала віртуальну книжкову виставку автора-ювіляра "Джон Фаулз -видатний письменник свого часу"
Пропонуємо вашій увазі твори Джона Фаулза з фонду нашої бібліотеки.
Фаулз, Дж.
Колекціонер : [роман] / Джон Фаулз ; [пер. з англ. Г. Яновської]. -Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 302 с.
Фредерик Клеґґ - нічим не примітний банківський клерк. Єдина його пристрасть - метелики. Впіймати, посадити під скло, зберегти їхню красу, щоб милуватися в будь-який момент... Але якось він знаходить екземпляр, набагато цікавіший за метеликів..
Фаулз, Дж.
Маг : роман / Джон Фаулз ; [пер. з англ. О. Короля]. - [Харків] :
[Клуб Сімейного Дозвілля], [2016]. - 527 с.

Містичний, психологічний та філософський роман Джона Фаулза, що став його творчою візитівкою. Роман посів 67 місце серед найкращих творів світової літератури в опитуванні BBC «The Big Read». Утомившись від кохання непередбачуваної «дівчини-оксюморона» Алісон, Ніколас Ерфе вирушить на живописний грецький острів Фраскос, аби стати єдиним англійцем у закритій школі для хлопчиків. Але, балансуючи між містикою та містифікацією, він братиме участь у жорстокому психологічному експерименті загадкового мага. Принаймні спочатку так здаватиметься…
Фаулз, Дж.
Дэниел Мартин : [роман] / Дж. Фаулз ; [пер. с англ. И.М. Бессмертной]. - Москва : АСТ, 2004. - 831 с.
«Деніел Мартін» - три жінки в житті героя; відданість, зрада, пристрасть; пошук образу матері в коханих жінок, набуття себе через набуття любові до жінки ... Ще один Великий Роман Великого Майстра ... Перекладений на всі основні мови світу і розбурхує уми читачів уже майже три десятиліття, «Деніел Мартін», за словами самого автора, «був задуманий як приклад незвичній, що виходить за рамки розуміння пересічного обивателя філософії, і створювався на захист її. Це дійсно спроба - спроба усвідомити себе в своєму часі, відбиваючись одночасно в дзеркалах минулого та майбутнього.

Немає коментарів:

Дописати коментар